Takács Dénes - Junior Príma Díj

Takács Dénes középiskolai tanulmányai során kiemelkedő eredményeket ért el szakmai tanulmányi versenyeken, ezért a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karára felvételi mentességgel jutott be. Több sikeres tudományos diákköri dolgozatot írt mechanikából, amelyekkel számos díjat nyert egyetemi és országos szinten. Oktatás iránti elhivatottsága korán megnyilvánult. Hallgatóként, demonstrátori munka keretében ültetett át egy oktatási célú számítógépi programot grafikus környezetbe, amely azóta is segíti a hallgatók képzését.

Gépészmérnöki diplomáját kiváló minősítéssel szerezte meg. 2005 óta doktoranduszként, később tudományos segédmunkatársként vesz részt a BME Műszak Mechanika Tanszék tárgyainak oktatásában. Mindig igyekszik a hallgatók rendelkezésére állni, sokszor éjszakába nyúló konzultációk keretében érteti és kedvelteti meg a gépészmérnökökkel a különösen fontos dinamikát. Kiemelkedő oktatói teljesítményét jelzi, hogy az egyetemi szintű hallgatói véleményezésben a legjobb oktatók között szerepel. Idén a végzős hallgatók a kar legnépszerűbb oktatójának választották meg. Eredményeiben külön értékelendő, hogy a gépészmérnöki képzés egyik legnehezebbnek minősülő tárgyát oktatja. Takács Dénes is vallja, hogy jó egyetemi oktató csak az lehet, aki kutató is. Fiatal kora ellenére a szitáló dinamikájából több rangos nemzetközi publikációval, ezekre nemzetközi hivatkozásokkal rendelkezik.