Felvételizőknek- Alapképzés

2016. évi általános felvételi eljárás

Rajzi alkalmassági vizsga az ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzési szakon

A rajzi alkalmassági vizsga eredményei ebben a dokumentumban érhetők el.

Az ipari termék-és formatervező mérnöki alapszakon a más intézmények azonos szakára korábban (visszamenőleg 2010-ig) és 2016-ban tett sikeres (megfelelt minősítésű) rajz alkalmassági vizsgát is elfogadjuk. Az erről szóló igazolást kérjük feltölteni a felvi.hu oldalra és e-mail-ben jelezni a Dékáni Hivatal Oktatási Csoportjának ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ) 2016. május 13-ig.

A rajzi alkalmassági vizsgát a 2016. évi általános felvételi eljáráshoz kapcsolódóan kizárólag

2016. május 30-án

két csoportban (délelőtti és délutáni) tartjuk. A rajzi alkalmassági vizsgára szóló meghívót (behívólevél), a jelenléti lapot és a részletes beosztást az alábbiakban találja meg. A felvételi eljárás során a jelentkezők azonosítására a felvételi azonosítót (iktatószámot) használjuk, mely egy 310-zel kezdődő, 12 karakter hosszúságú számsor.

2016. május 30. 9:00 órakor kezdődő

2016. május 30. 12:00 órakor kezdődő

• ceruzát, rajztáblát, legalább 2 db A/3 méretű rajzlapot, rajzszeget, radírt,
  • személyazonosság igazolására alkalmas fényképes hatósági igazolványt (személyi igazolvány, vagy útlevél, vagy vezetői engedély),
  • a behívólevelet,
  • igazolást a különeljárási díj befizetéséről (postai csekk feladóvevénye, vagy banki átutalási bizonylat nyomtatva, vagy egyéb igazolás).

2015. évi általános felvételi eljárás

A 2015. május 28-i rajzi alkalmassági vizsgák eredményei

Az ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzési szakon a felvétel elengedhetetlen feltétele a sikeres („megfelelt” minősítésű) rajzi alkalmassági vizsga megléte. Ezen a vizsgán csak azoknak a pályázóknak kell részt venniük, akik még nem tettek korábban eredményes rajzi alkalmassági vizsgát. A korábbi sikeres alkalmassági vizsgáról szóló igazolást kérjük megküldeni a Dékáni Hivatal címére ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ) 2015. május 15-ig.

A rajzi alkalmassági vizsgát a 2015. évi általános felvételi eljáráshoz kapcsolódóan kizárólag

2015. május 28-án

2015. május 28. 9:00 órakor kezdődő

2015. május 28. 14:00 órakor kezdődő

• ceruzát, rajztáblát, legalább 2 db A/3 méretű rajzlapot, rajzszeget, radírt,
  • személyazonosság igazolására alkalmas fényképes hatósági igazolványt (személyi igazolvány vagy útlevél vagy vezetői engedély),
  • a behívólevelet,
  • igazolást a különeljárási díj befizetéséről (postai csekk feladóvevénye vagy banki átutalási bizonylat nyomtatva vagy egyéb igazolás).

2014. évi általános felvételi eljárás

Az ipari termék- és formatervező alapképzési szakra jelentkezőknek a 2014. május 29-én tartott rajzi alkalmassági vizsga részletes eredményei ebben a dokumentumban megtekinthetők. Az elért eredményről minden érintettnek levélpostai úton írásos határozatot küldünk. Ezt a határozatot kell elektronikus formában a felvi.hu rendszerébe feltölteni.

A Gépészmérnöki Kar négy alapszakon várja a jól felkészült hallgatókat:

Sokkal sikeresebben teljesítik egyetemi tanulmányaikat azok a hallgatók, akik emeltszintű érettségit tesznek elsősorban matematikából vagy fizikából. A Gépészmérnöki Karon szerzett diploma értékes, a mérnöki tudás elismert tanúsítványa a világ szinte minden országában. Ennek megszerzéséhez azonban komoly tanulást, becsületes munkát várunk el minden hallgatótól. Reméljük jól dönt, vállalja a kihívást és a Gépészmérnöki Karon eltöltött szép egyetemi évek után értékes diplomával a kezében kezdheti meg szakmai pályafutását.

Az ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzési szakon a felvétel elengedhetetlen feltétele a sikeres („megfelelt” minősítésű) rajzi alkalmassági vizsga megléte. Ezen a vizsgán csak azoknak a pályázóknak kell részt venniük, akik még nem tettek korábban eredményes rajzi alkalmassági vizsgát. A korábbi sikeres alkalmassági vizsgáról szóló igazolást kérjük megküldeni a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. 2014. május 15-ig.

A rajzi alkalmassági vizsgát a 2014. évi általános felvételi eljáráshoz kapcsolódóan kizárólag

2014. május 29-én

2014. május 29. 9:00 órakor kezdődő

2014. május 29. 14:00 órakor kezdődő

• a behívólevelet,

A 2013. november 22-i Nyílt Napon elhangzott tájékoztató előadás.

A kreditrendszer fő vonásai

Felvételi információk a felvi.hu-n