Tisztelt Felvételiző! Kedves Leendő Hallgató!

A 2017/2018. tanévben a Műegyetem műszaki alapképzésein több mint 2100 állami finanszírozású hallgató kezdheti meg majd tanulmányait. A Gépészmérnöki Kar állami ösztöndíjas létszámkerete a korábbi évek szintjén marad, azaz alapképzéseken összesen kb. 700..720 jelentkező vehető fel a 2017. szeptemberében induló alapképzésekre, míg mesterképzésen kb. 390 jelentkező vehető fel a 2017. februárjában és kb. 170 fő a 2017. szeptemberében induló mesterképzésekre.

A Műegyetem Gépészmérnöki Kara által kibocsátott diploma az iparvállalatok megítélése szerint (www.gvi.hu) a legértékesebb műszaki területen szerezhető diploma, végzett mérnökeink Magyarországon és külföldön is keresettek, biztos elhelyezkedésre számíthatnak. Amennyiben biztosítani szeretné felvételét, úgy első helyen mindenképpen a BME Gépészmérnöki karának Ön által kiválasztott szakját jelölje meg.

A 2016. évi általános (nyári) felvételi eljárás során a Gépészmérnöki Kar egyes alapképzési szakjain az alábbi pontszámok voltak szükségesek a bejutáshoz:

• gépészmérnöki alapszak: 380; felvettek száma: 418
  • energetikai mérnöki alapszak: 400; felvettek száma: 84
  • mechatronikai mérnöki alapszak: 458; felvettek száma: 110
  • ipari termék- és formatervező mérnöki alapszak: 380; felvettek száma: 43.

A magas felvételi ponthatárok miatt javasoljuk, hogy a jelentkezők legalább egy tárgyból tegyenek emelt szintű érettségi vizsgát. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy minél magasabb felvételi pontszámmal (minél jobb középiskolai eredménnyel és tudással) érkezik valaki a Műegyetemre, annál nagyobb a valószínűsége a képzés sikeres elvégzésének. Ennek az a magyarázata, hogy akik ilyen magas felvételi pontszámmal érkeznek már megfelelő tanulási készségekkel és módszerekkel rendelkeznek, így könnyebben veszik az egyetem jelentette követelményeket, a középiskolás létről a nagyobb önállóságot jelentő hallgatói életre egyszerűbben és gyorsabban állnak át.

Az alapképzések céljairól, tanterveiről részletes tájékoztatást talál honlapunkon. A 2016. november 25-ei Nyílt Napon elhangzott tájékoztató előadás. További érdekességek és hasznos információk a Kar Facebook oldalán találhatók: facebook.com/BMEGPK.

A Gépészmérnöki Kar a felsőoktatási rangsorokban – HVG Diploma 2017

A HVG rendszeresen közli igen alapos, sok szempont alapján összeállított rangsorait, melyben az intézményeket (egyetemek és főiskolák), valamint azon belül a karokat összehasonlítja, sorba rendezi.

Összesített intézményi rangsor

Oktatói és hallgatói kiválóság alapján a rangsorolt 44 egyetem és főiskola közül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) a 7. (tavaly 10.) helyezést érte el. Többek között olyan nagy tudományegyetemek előzik meg, mint az ELTE, a Szegedi, a Pécsi és a Debreceni Tudományegyetem.

Hallgatói kiválóság

A hallgatói kiválóság (elsőhelyes jelentkezések száma, felvettek átlagos pontszáma, nyelvvizsgával rendelkezők aránya és középiskolai versenyeredmények) alapján a BME a 2. (tavaly 1.) helyezést érte el holtversenyben az ELTE-vel, maga mögé utasítva a nagy vidéki tudományegyetemeket.

Karok rangsora – országosan

A készítők nem csak intézményeket, hanem az intézményi karokat is rangsorolták, mely összesített rangsorban a BME Gépészmérnöki Kar 153 kar közül a 17. (tavaly 29.) helyen végzett. A rangsorban a műszaki karok vonatkozásában ez egyébként a harmadik legjobb helyezés, a jobb pozíciókban általában bölcsész és orvostudományi karok foglalnak helyet.

Karok rangsora – műszaki területen

A műszaki képzési területen hallgatói kiválóság alapján a BME Gépészmérnöki Kara a vizsgált 41 kar közül ismét az első helyen végzett, maga mögé utasítva minden más műszaki kart. A sorrend az első tizenkettő kar esetében a következő:

7. PPKE-ITK

2. BME-VBK

8. SZE-MTK

3. BME-VIK

9. BME-GTK

4. BME-ÉPK

10. ÓE-BGK

5. BME-KJK

11. ME-GÉIK

6. BME-ÉMK

12. ÓE-KVK

Gépészmérnöki alapszakok rangsora

A HVG által rangsorolt 14 gépészmérnöki alapszak közül a BME Gépészmérnöki Karának képzése az első helyezést érte a következő listában:

2. ÓE-BGK

3. ME-GÉIK

3. SZE-MTK

5. DE-MK

6. PAE-GAMF

7. NyME-TTMK

8. PTE-MIK

8. SZTE-MK

10. SZIE-GÉK

11. NyE

12. PE-MK

13. ÓE-AMK

14. DUE

Mechatronikai mérnöki alapszakok rangsora

A mechatronikai mérnöki képzés egyre népszerűbbé válásával és egyre több helyen való megjelenésével immár ezt a szakot is rangsorolja a HVG. Országosan a vizsgált 10 mechatronikai mérnöki alapszak közül a BME Gépészmérnöki Karának képzése az első helyezést érte a következő listában:

2. DE-MK

3. ÓE-BGK

3. SZE-MTK

5. ME-GÉIK

6. PE-MK

7. SZTE-MK

8. SZIE-GÉK

9. EDUTUS

10. NyME-SKK

Energetikai mérnöki alapszakok rangsora

Az energetikai mérnöki alapképzési szak gyakorlatilag csak a BME Gépészmérnöki Karán érhető el, a Miskolci Egyetem már több éve nem tudja ezt az alapszakot elindítani.

Ipari termék- és formatervező mérnöki alapszakok rangsora

Az ipari termék- és formatervező mérnöki alapszakon a meghirdető és a képzést ténylegesen elindító karok kis száma (5, ill. 3) miatt nem készült rangsor.

Forrás: HVG Diploma 2017

A mesterképzéseinkről, melyeket már most ajánlunk minden alapszakra jelentkező érdeklődő figyelmébe, részletesen a kari tájékoztató előadás alapján informálódhat, a mely elérhető itt.

Kérdés esetén forduljon bizalommal a Dékáni Hivatal Oktatási Csoportjához az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címen.