Lányok napja 2013

Április 12-ig regisztrálják a mérnöki pálya iránt érdeklődő hölgyeket az idei Lányok Napjára, ahol egy 21. századi kutatóegyetem laboratóriumainak mindennapjaiba pillanthatnak be a Műegyetemen.

A lányokat is vonzza a műszaki értelmiségi pályák kereseti lehetősége, a munka és a magánélet megteremthető egyensúlya, valamint a mérnöki munka női szemmel is látható szépsége. Április 25-én látványos, interaktív bemutatókon ismerkedhetnek meg a laborok munkájával és a különböző tanszékek érdekes feladataival azok, akik tudományos, műszaki pályák iránt érdeklődnek. Első kézből tapasztalhatják, hogy néz ki egy több ezer voltos villám a laboratóriumban, és hogyan működnek a különleges orvosi elektronikai készülékek. Megtudhatják, hogyan lehet fénnyel vágni, hogy készül a dvd, mi van a mobil belsejében vagy melyek a legújabb beszédtechnológiai fejlesztések.

Itt regisztrálhatsz 2013. április 12-ig
.